Історія Добросина

Перша письмова згадка про село Добросин датується 1414 роком, а знайдені уламки посуду висоцької культури ранньозалізного періоду засвідчують, що на території села існували поселення ще ІІ-І тис. до нашої ери.
У вересні 1914 року село Добросин стало ареною великих битв армій Російської та Австро-Угорської імперій. У селі збережені поховання австрійських та російських воїнів, що загинули в роки Першої світової війни.
У 1939—1941 роках більшовизм приніс у край колективізацію землі, націоналізацію приватних підприємств, заборону діяльності політичних партій і громадських організацій, репресії української інтелігенції. 5 жовтня 1939 у с. Добросин на мітингу селян, присвяченому возз’єднанню Західної України з УРСР, виступав Олександр Довженко.
У роки Другої світової війни жителі села воювали в лавах радянської армії, в дивізії «СС Галичина», в загонах УПА.
1950 р. в селі утворено колгоспне господарство. Колгосп «Нове життя» спеціалізувався на м’ясному скотарстві, льонарстві, буряківництві, овочівництві, зерновому господарстві.
З 1985 року оновлюється соціально-культурна інфраструктура села. У 2003 році завершено газифікацію села.
28 березня 2011 року рішенням 4-ї сесії Добросинської сільської Ради 6-го демократичного скликання затверджено Герб та Прапор села Добросин.

17 липня 2020 року, в результаті адміністративно-територіальної реформи та ліквідації Жовківського району, село увійшло до складу Львівського району.

інші Заклади категорії “Історія Добросина”

Цифровий паспорт